Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Asuán cup 100h

Od   8.5.2013 9:00   do   12.5.2013 13:00

  • Datum konání  8.5. - 12.5.2013
  • Místo konání - Nádrž Asuán
  • Závodní trať - Voda stojatá, dno mírně bahnité, hloubka 7,0 – 1,0 m. Břeh přístupný z jedné strany, travnatý.
  • Výskyt ryb - Kapr, Amur, Jeseter, Štika
  • Startovné - Startovné je stanoveno na 8 000,- Kč za jedno stanoviště. Počet stanovišť 20


 

Družstva: soutěží dvoučlenná nebo tříčlenná družstva. Sestava se v průběhu závodu nesmí měnit. Při lovu se mohou aktivně účastnit všichni tři členové týmu. 

Losování: losuje se dvoukolově. V prvním kole se losuje pořadí, ve kterém se následně losují lovná místa. Vylosované číslo nelze vrátit. Týmy si mezi sebou nesmí měnit vylosovaná místa.
Přerušení závodu je možné v případě živelné pohromy, ohrožení rybí obsádky či životů závodníků. Hlavní pořadatel si tak vyhrazuje právo zakázat (přerušit) krmení z důvodů ohrožení rybí osádky. V případě ukončení platí dosavadní výsledky.Hlavní pořadatel si vyhrazuje právo zakázat(přerušit) krmení z důvodu ohrožení rybí osádky.

Pravidla soutěže: Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vyznačený sektor. Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se sestavy sousedního družstva, může toto podat protest, ale nemusí. V případě protestu se nebude ryba počítat. Vnadit se smí pomocí kobry, praku, vnadících lopatek, košíků, raket apod. Při vnadění i nahazování platí zákaz vstupu do vody. Pouze při podebírání ryby může závodník vstoupit do vody, ale jen ve svém sektoru a pouze do výšky pasu. V případě potřeby může vstoupit i do sousedního sektoru, ale se souhlasem sousedního týmu. Během soutěže smí do závodního sektoru vstoupit pouze rozhodčí, fotograf apod. Ostatní jen se souhlasem závodníků. Každé družstvo musí mít v základní výbavě dvě odháčkovaní matrace, dva podběráky min. 80 cm rameno a 4x ekosak. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu návnadu a montáž, team je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně. Před závodem rozhodčí převáží krmení a přebytek bude odebrán a propadá ve prospěch spolku.Před závodem rozhodčí převáží krmení a přebytek bude odebrán.

Porušení pravidel: při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován žlutou kartou a budou mu anulovány do té doby ulovené ryby, dvě žluté karty znamenají diskvalifikaci. Při opravdu hrubém porušení může být tým rovnou diskvalifikován bez předchozího varování.
Hrubé porušení pravidel je:
- nerespektování vypsaných pravidel soutěže
- nerespektování pokynů rozhodčího
- nedodržení etiky sportovního rybolovu

Povolené nástrahy: boilis, pelety (boilie těsta a dipy povoleny).

Povolené návnady: boilie, pelety, partikl, method mix bez živých složek (pro šťourali : ani na mrtvou žížalu apod.)

Nástraha musí být umístěna metodou tzv. na vlas. Povoleny jsou veškeré dipy, obalovací těsta apod. Množství veškerého krmení (boilis, pelety, partikl, method mix) je omezeno na 100kg na závod. Rozhodčí má právo kdykoliv v průběhu závodu zvážit týmu jeho krmení.

Nesmí se chytat: na pečivo, různé foukané kukuřice, puffi a jiné extrudy, červi, žížaly ani jiné živé nástrahy – ani jejich imitace.

Povolené montáže : každý tým chytá na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Povolen lov pouze na položenou (na těžko). Nesmí se používat drátěná, feederová ani jiná krmítka. Nesmí se ani namačkávat vnadící a krmítkové směsi na zátěž. Háčky bez protihrotu nebo se zamáčknutým protihrotem. Sestava musí být uzpůsobena tak, aby se v případě přetržení vlasce ryba bezpečně zbavila zátěže – zákaz spojování olověnky s kmenovým vlascem pomocí obratlíku atd. Zákaz používání pletené šňůry na poslední metr montáže.Měření hloubky před závodem povoleno.

Hodnocení úlovků: bodovanou rybou je kapr, amur a rozhodující je jeho váha v kg. Počítá se ryba od hmotnosti 3 kg včetně. Počítá se pouze ryba chycená v hlavové části, ne ryba ulovená za ploutev apod. V případě, že dvě nebo více družstev bude mít na konci závodu stejnou váhu ulovených ryb, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba, když i to bude stejné, rozhodne délka nejtěžší ulovené ryby. 

Přechovávání a vážení úlovku: ryby, které nebudou ihned po ulovení zváženy, musí být uloženy do eko vezírku nebo saku. Vždy pouze jedna ryba v jednom saku. Amur se nesmí sakovat a musí být neprodleně zvážen a vrácen do vody 

Protest: tým má právo vznést protest proti činům jiného týmů v případě složení kauce 1000kč. Ta bude v případě uznání protestu vrácena, v opačném případě propadá částka pořadateli. Protest řeší zástupce pořadatele s týmem, který protest vznesl, dále s týmem, na který byl protest podán a s týmem, který má stanoviště na čísle 11,který je předurčen jako „jury“. V případě, že by byl protest podán tímto týmem,nebo na tento tým, bude operativně vylosován jako „jury“ jiný tým

Rybu zváží rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její váhu neprodleně zapíše do úlovkového listu. Ostatní týmy mají právo kontrolovat vážení ryb jiných týmů.

Pořadatel si vyhrazuje právo,vzít přednostně závodníky,kteří se účastnili minulého závodu.

Co není výslovně povoleno, je zakázáno.
Každý se účastní na vlastní nebezpečí a zaplacením startovného stvrzuje svůj souhlas s pravidly závodu.

Stravování je na závodu zajištěno.Možnost zakoupit jídlo na všechny dny(snídaně,oběd,večeře) 1 Osoba / 800 Kč

**************************************************************************************

*********************************JÍDELNÍ LÍSTEK ZDE ***************************

**************************************************************************************

Závodit se bude na dva sektory.

Sektor A :Stanoviště č.1 - 10

Sektor B : Stanoviště č.11 - 20

Do každého sektoru bude nalosováno pět českých a pět slovenských teamů.

Přihlášky zasílejte pouze na e-mail adresu:rybarimladonovice@seznam.cz

Po přihlášení je nutné zaplatit zálohu 2 000,- Kč a to do sedmi dnů od potvrzení přijetí přihlášky.Záloha je nevratná.Celé startovné je nutno doplatit do 28.2.2013

Uhrazení zálohy a startovného na účet:1018869163/0800

IBAN : CZ89 0800 0000 0010 1886 9163

BIC : GIBACZPX

jako variabilní symbol uveďte své telefoní číslo,nebo složenkou na adresu:

Jan Coufal

Mladoňovice 38 p.Třebelovice 67532

Výhry:

Sektor A

1. 25 000,- + 2 Poháry + ceny od sponzorů

2. 15 000,- + 2 Poháry + ceny od sponzorů

3. 9 000,- + 2 Poháry + ceny od sponzorů

Sektor B

1. 25 000,- + 2 Poháry + ceny od sponzorů

2. 15 000,- + 2 Poháry + ceny od sponzorů

3. 9 000,- + 2 Poháry + ceny od sponzorů

Výtězové ČESKO - SLOVENSKO : Poháry + Ceny od sponzorů

Rozvrh závodů: Startovní místa se budou losovat 7.5. v Areálu Chobot v Mladoňovicích v 21:00 hod.Na programu bude losování,živá hudba,pečená kýta a občerstvení.Areál je zastřešen a bude se v něm i nocovat.

7.5. Příjezd do areálu chobot, 21:00 - losování

8.5. - 7:00 - Přejezd na stanoviště

8.5. - 7:30 - 9:00 Vážení krmení

8.5. - 9:00 - Start závodů

12.5. - 13:00 - Ukončení závodu

12.5. - 14:00 - Vyhlášení

 

Další informace ohledně závodu na tel: 605 759 715